Ubezpieczenie zdrowotne w firmie ubezpieczeniowej – czy warto?

Pakiety zdrowotne oferowane przez firmy ubezpieczeniowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są one dostępne niemal dla każdego. Nie narzucają one również na nas dodatkowych obowiązków, czy też ograniczeń, więc jest to sporą zaletą. Czas trwania takiej umowy zależy wyłącznie od nas. Warto pamiętać o tym, że nie zastąpi to ubezpieczenia NFZ. Wejdź tutaj i sprawdź, czym jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Ile kosztuje najtańszy pakiet? Czy to się opłaca? Z kolei – odpowiedzi na te pytania – poniżej.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – podstawowe informacje

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma charakter dobrowolny. Jest to oferta przedsiębiorstw ubezpieczeniowych. Trzeba jednak mieć świadomość, że taki pakiet medyczny ma węższy zakres niż ubezpieczenie NFZ. Jest to uzupełnienie podstawowej opieki medycznej.

Warto mieć świadomość, że pomoc medyczna otrzymana w ramach prywatnego abonamentu znajduje się na najwyższym poziomie. Mamy dostęp do najlepszych specjalistów, a także nowoczesnego sprzętu. Kolejnym plusem jest krótki czas oczekiwania na wizytę. Nie musimy czekać kilku tygodni lub miesięcy, tak jak często bywa w przypadku wizyty na NFZ. Zostanie nam wyznaczony najbliższy wolny termin.

Koszt prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego

Cena prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego zależy w dużej mierze od tego, jaki abonament wybierzemy. Im bardziej rozbudowany, tym droższy. Nie każda osoba ma takie same potrzeby. Jedni wymagają dostępu do najpopularniejszych specjalistów, inny zaś potrzebują ekspertów z mniej popularnych dziedzin medycyny. Wybór odpowiedniego pakietu zależy więc od stanu naszego zdrowia. Przeciętna osoba, która nie cierpi na schorzenia przewlekłe, z pewnością będzie zadowolona z pakietu podstawowego, który jednocześnie kosztuje najmniej. Pamiętajmy również o tym, że wiele przedsiębiorstw nie oferuje prywatnego ubezpieczenia osobom przewlekle chorym lub narzucają limit wizyt lekarskich. Może być to sporym utrudnieniem.

Za prywatne ubezpieczenie zdrowotne zapłacimy od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie. Wszystko zależy od wybranego pakietu usług.

Kiedy opłaca się wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma sens, jeśli chcemy zagwarantować sobie bezproblemowy dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej. Pewne jest to, że wizyty na NFZ nie można porównać z wizytą prywatną. Otrzymujemy lepszą opiekę i szeroki wachlarz możliwości. Możemy wybrać pakiet, który sprosta naszym oczekiwaniom. To, czy ma to sens zależy w dużym stopniu od naszych możliwości finansowych.