Nieprzewidziane wydatki? Pożyczka pozabankowa!

W życiu każdego człowieka zdarza się wiele nieprzewidzianych sytuacji, w których trzeba sięgnąć głębiej do portfele. Ten nie zawsze jest na tyle zasobny, by sprostać oczekiwaniom właściciela. Wówczas konieczne jest skorzystanie ze wsparcia finansowego. Nie zawsze można liczyć na pomoc ze strony bliskich. Nie na każdego bank patrzy na tyle przychylnym okiem, by udzielić kredytu. W takiej sytuacji pomocna jest pożyczka pozabankowa: https://www.wonga.pl/pozyczka-pozabankowa-w-wongacom

Na co pożyczyć?

Potrzeb finansowych wymagających dodatkowego zastrzyku gotówki jest wiele. Na co może przydać się pożyczka?

  • okazja – promocje, wyprzedaże, rabaty. Okazja na zakupy w atrakcyjnej cenie często przytrafia się w sytuacji, gdy do wypłaty pozostało jeszcze kilka dni, a w portfelu znajduje się jedynie kwota potrzebna na ich przeżycie. O ile nową bluzkę lub kolejną parę butów łatwo odżałować, o tyle świadomość straconej okazji na wykupienie atrakcyjnej wycieczki lub skorzystania z oferty wakacyjnej za połowę jej wartości może skutecznie zatruć najbliższy urlop.
  • nagła potrzeba – nagłe awarie zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. Odkurzacz, który psuje się podczas ostatnich przygotowań do przyjęcia gości lub pęknięta rura, w efekcie której zalane jest całe mieszkanie wymagają natychmiastowych reakcji. O ile kupno odkurzacza można odłożyć w czasie, o tyle awarie trzeba usunąć niezwłocznie.
  • inwestycja – okazja na zarobienie dodatkowych pieniędzy może trafić się w każdej chwili. Dobrze, jeśli nie wymaga ona własnego wkładu finansowego. Jednak zdecydowanie częściej mnożą się pieniądze, które najpierw trzeba wyjąć z własnego portfela. Okazją, z której przysłowiowym grzechem jest nie skorzystać mogą być nie tylko inwestycje biznesowe, ale również kursy doszkalające lub zajęcia przynoszące nowe kompetencje, które w przyszłości otworzą nowe drzwi na rynku pracy.
  • święta – rodzinne uroczystości to czas, w którym mało kto liczy się z wydatkami. Każdy skupia się na tym, by stworzyć miłą atmosferę spotkania. Często okazuje się, że pomysły i plany z nim związane nie mieszczą się w domowym budżecie i trzeba pożyczyć pieniądze, czas spędzony w rodzinnym gronie upłynął sympatycznie i na długo pozostał w pamięci uczestników.

Kiedy sprawdzi się pożyczka pozabankowa?

Bank jest miejscem, do którego najczęściej kierowane są pierwsze kroki w sytuacji, gdy potrzebny jest zastrzyk gotówki. Zdarza się jednak, że osoba ubiegająca się o pożyczkę wychodzi stamtąd z niczym. Okazuje się bowiem, że każdy bank ma określone warunki, które musi spełnić osoba ubiegająca się o pożyczkę. Podstawą jest tu stałe zatrudnienie na umowę o pracę i z dochodem odpowiednim do wysokości planowanego kredytu. Z niczym bank opuścić będzie musiała również osoba, która ma już zaciągnięte zobowiązania finansowe.

W sytuacji, gdy bank odmówi udzielenia kredytu, jedynym ratunkiem dla domowego budżetu są pożyczki pozabankowe. Ich główne zalety to minimum formalności i krótki czas oczekiwania na gotówkę. Często można załatwić to nie wychodząc z domu. Wiele firm udzielających pożyczek daje możliwość złożenia wniosku drogą elektroniczną lub przysyła konsultanta pod adres wskazany przez klienta.