Czy pożyczka na umowę zlecenie jest możliwa?

Osoby, które posiadają umowę o pracę i mają stałe źródło zatrudnienia nie będą miały większych trudności z otrzymaniem kredytu, za który na przykład kupią mieszkanie czy wymarzony samochód. Lwia część osób nie jest jednak zatrudniona na takich warunkach. Najczęściej młode osoby pracują na umowę o dzieło, albo umowę zlecenie. To znacznie utrudnia, jednakże nie przekreśla możliwości otrzymania określonej sumy pieniędzy na spełnienie swoich potrzeb. Zastanówmy się, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać pożyczkę na umowę zlecenie.

Pożyczka bez umowy o pracę – czy tak łatwo jest ją dostać?

Młoda osoba, która nie posiada umowy o pracę z pewnością nie będzie dysponowała również wkładem własnym. Nie ma nic w tym dziwnego, przecież dopiero zaczynasz swoją karierę zawodową i nie jest możliwe zgromadzenie przez ciebie dużej ilości pieniędzy w krótkim czasie. To jednak nie jest przeszkodą, przez którą należy zrezygnować z ubiegania się o dodatkowe fundusze. Brak spełnienia tego warunku nie wyklucza cię z grona ewentualnych pożyczkobiorców. Jeśli pracujesz na umowie zlecenie to także możesz otrzymać pożyczkę. Głównym problemem jest udowodnienie w banku, że jest się w stanie ją spłacić. Na umowie o pracę nie ma z tym problemu, ponieważ w takim wypadku jest się zatrudnionym w stałym miejscu, z określoną liczbą godzin do przepracowania. W przypadku braku takiej umowy, bank zażąda od nas potwierdzenia, że pracujemy w określonym miejscu przynajmniej trzy miesiące. Warto mieć to udokumentowane m.in. skanami umowy albo potwierdzeniami przelewu od pracodawcy. To absolutnie konieczny warunek, który należy spełnić. W innym wypadku bank nie będzie mógł wydać nam pożyczki.

Pożyczka na umowę zlecenie jest jak najbardziej możliwa do realizacji!

Dużo młodych osób jest w takiej sytuacji. Nie każdy pracuje na umowie o pracę, dlatego nie jesteś odosobniony w tym problemie! Jeśli nie posiadasz umowy o pracę – nie załamuj się. Podobnie, jeśli nie posiadasz wkładu własnego. Będzie znacznie trudniej dostać określoną sumę pieniędzy, ale wciąż jest to możliwe. Musisz udowodnić, że jesteś w stanie spłacać pożyczkę przez cały okres jej oddawania. Papierkiem lakmusowym będzie zatem udokumentowanie swojej pracy, poprzez okazanie np. skanów przelewów bankowych. Warto pamiętać, że musi być to z okresu przynajmniej trzech miesięcy poprzedzających miesiąc, w którym będziemy ubiegać się o pożyczkę. Jeśli bierzemy pożyczkę we wrześniu, to będziemy musieli udokumentować naszą pracę w miesiącach: czerwiec, lipiec i sierpień.